ESC Hungary

Eurovízió 2022

Eurovízió 2022: A második elődöntő továbbjutói

Svédország, Cornelia Jakobs. (c) EBU/ANDRES PUTTING

Ismét túl vagyunk egy fordulón, összeállt a döntő mezőnye. A mai második elődöntőben 8 daltól búcsúztunk el, 10 pedig bejutott a szombati, 25 dalt felvonultató döntőbe.

A második elődöntő továbbjutói (jelölve hogy a döntő melyik felében fog fellépni):

Belgium: Jérémie Makiese – Miss You (második)
Csehország: We Are Domi – Lights Off (első)
Azerbajdzsán: Nadir Rustamli – Fade To Black (második)
Lengyelország: Ochman – River (második)
Finnország: The Rasmus – Jezebel (első)
Észtország: Stefan – Hope (második)
Ausztrália: Sheldon Riley – Not The Same (második)
Svédország: Cornelia Jakobs – Hold Me Closer (második)
Románia: WRS – Llámame (első)
Szerbia: Konstrakta – In Corpore Sano (második)

Az automatikus döntős országok közül a fennmaradó három ország produkciója is megnézhető teljes hosszában a YouTube-n.

Spanyolország

https://www.youtube.com/watch?v=a6uq6oSP5MI

Egyesült Királyság

https://www.youtube.com/watch?v=rbtPxZby4js

Németország

https://www.youtube.com/watch?v=ohzfN-ueDZE

A döntőbe jutók sajtótájékoztatója hamarosan kezdődik.

Ma éjjel fog kiderülni a döntő rajtsorrendje is!

A döntő mezőnye (egyelőre rajtsorrend nélkül, jelölve hogy a döntő melyik felében versenyez):

Belgium: Jérémie Makiese – Miss You (második)
Csehország: We Are Domi – Lights Off (első)
Azerbajdzsán: Nadir Rustamli – Fade To Black (második)
Lengyelország: Ochman – River (második)
Finnország: The Rasmus – Jezebel (első)
Észtország: Stefan – Hope (második)
Ausztrália: Sheldon Riley – Not The Same (második)
Svédország: Cornelia Jakobs – Hold Me Closer (második)
Románia: WRS – Llámame (első)
Szerbia: Konstrakta – In Corpore Sano (második)
Svájc – Marius Bear – Boys Do Cry (első)
Örményország – Rosa Linn – Snap (első)
Izland – Systur – Með hækkandi sól (második)
Litvánia – Monika Liu – Sentimentai (második)
Portugália – MARO – Saudade, saudade (első)
Norvégia – Subwoolfer – Give That Wolf a Banana (első)
Görögország – Amanda Georgiadi Tenfjord – Die Together (második)
Ukrajna – Kalush Orchestra – Stefania (első)
Moldova – Zdob și Zdub & Frații Advahov – Trenulețul (második)
Hollandia – S10 – De diepte (első)
Olaszország – Mahmood & Blanco – Brividi (9)
Egyesült Királyság – Sam Ryder – SPACE MAN (második)
Franciaország – Alvan & Ahez – Fulenn (első)
Németország – Malik Harris – Rockstars (első)
Spanyolország – Chanel – SloMo (első)

(EBU)

Eurovízió 2022: A második elődöntő továbbjutói
Comments
2005 óta kutatjuk az Eurovízió titkát!

Archívum

Az Eurovíziós Dalfesztivál hírei és a magyarországi rajongók fóruma. (c) ESC Hungary 2005-2021

To Top
%d bloggers like this: