ESC Hungary

Eurovízió 2022

Eurovízió 2022: A második elődöntő továbbjutói

Svédország, Cornelia Jakobs. (c) EBU/ANDRES PUTTING

Ismét túl vagyunk egy fordulón, összeállt a döntő mezőnye. A mai második elődöntőben 8 daltól búcsúztunk el, 10 pedig bejutott a szombati, 25 dalt felvonultató döntőbe.

A második elődöntő továbbjutói (jelölve hogy a döntő melyik felében fog fellépni):

Belgium: Jérémie Makiese – Miss You (második)
Csehország: We Are Domi – Lights Off (első)
Azerbajdzsán: Nadir Rustamli – Fade To Black (második)
Lengyelország: Ochman – River (második)
Finnország: The Rasmus – Jezebel (első)
Észtország: Stefan – Hope (második)
Ausztrália: Sheldon Riley – Not The Same (második)
Svédország: Cornelia Jakobs – Hold Me Closer (második)
Románia: WRS – Llámame (első)
Szerbia: Konstrakta – In Corpore Sano (második)

Az automatikus döntős országok közül a fennmaradó három ország produkciója is megnézhető teljes hosszában a YouTube-n.

Spanyolország

https://www.youtube.com/watch?v=a6uq6oSP5MI

Egyesült Királyság

https://www.youtube.com/watch?v=rbtPxZby4js

Németország

https://www.youtube.com/watch?v=ohzfN-ueDZE

A döntőbe jutók sajtótájékoztatója hamarosan kezdődik.

Ma éjjel fog kiderülni a döntő rajtsorrendje is!

A döntő mezőnye (egyelőre rajtsorrend nélkül, jelölve hogy a döntő melyik felében versenyez):

Belgium: Jérémie Makiese – Miss You (második)
Csehország: We Are Domi – Lights Off (első)
Azerbajdzsán: Nadir Rustamli – Fade To Black (második)
Lengyelország: Ochman – River (második)
Finnország: The Rasmus – Jezebel (első)
Észtország: Stefan – Hope (második)
Ausztrália: Sheldon Riley – Not The Same (második)
Svédország: Cornelia Jakobs – Hold Me Closer (második)
Románia: WRS – Llámame (első)
Szerbia: Konstrakta – In Corpore Sano (második)
Svájc – Marius Bear – Boys Do Cry (első)
Örményország – Rosa Linn – Snap (első)
Izland – Systur – Með hækkandi sól (második)
Litvánia – Monika Liu – Sentimentai (második)
Portugália – MARO – Saudade, saudade (első)
Norvégia – Subwoolfer – Give That Wolf a Banana (első)
Görögország – Amanda Georgiadi Tenfjord – Die Together (második)
Ukrajna – Kalush Orchestra – Stefania (első)
Moldova – Zdob și Zdub & Frații Advahov – Trenulețul (második)
Hollandia – S10 – De diepte (első)
Olaszország – Mahmood & Blanco – Brividi (9)
Egyesült Királyság – Sam Ryder – SPACE MAN (második)
Franciaország – Alvan & Ahez – Fulenn (első)
Németország – Malik Harris – Rockstars (első)
Spanyolország – Chanel – SloMo (első)

(EBU)

About Author

Eurovízió 2022: A második elődöntő továbbjutói
Comments
ESC Hungary

2005 óta kutatjuk az Eurovízió titkát!
Az Eurovíziós Dalfesztivál hírei és a magyarországi rajongók fóruma. (c) ESC Hungary 2005-2024

Lépj velünk kapcsolatba!

info[kukac]eschungary[pont]hu

A hobbi költségein kezd túlmutatni az ESC Hungary üzemeltetése, ezért kérünk téged, hogy az Eurovíziós szezon alatti zavartalan működés érdekében támogass minket!

Bővebben itt!

2005 óta kutatjuk az Eurovízió titkát! Az Eurovíziós Dalfesztivál hírei és a magyarországi rajongók fóruma. (c) ESC Hungary 2005-2024

To Top