Ciprus 1981-ben küldött versenyzőt a dublini Eurovíziós Dalfesztiválra, idén lesz a 41. részvételük. Az eső két évtizedben sok top 10-es eredményt hoztak ami sokat segített az esemény népszerűsítésében, de sajnos egyszer sem sikerült még győzniük. 2018-ban pedig elég közel voltak a tűzhöz (Eleni Foureira – Fuego), így ők viselik a legmagasabb számú, azaz 40 fesztiválon részt vevő, de egyszer sem győztes ország címét. A 2018-as villanásuk óta a középmezőnyben szerepelnek, egy alkalommal nem jött össze a döntőbe jutás. Idén Evangelos Theodorou, azaz Theo Evan énekes, dalszerző és táncos fogja képviselni az országot a „Shh” című dallal.
Theo Evan hétévesen kezdett énekelni és táncolni, tinédzser korára már dalokat is szerzett, színpadi előadásokban és tehetségkutatókban szerepelt. Nicosiai tanulmányai után a bostoni Berklee College of Music zene és előadóművészet szakán vizsgázott. 2021-ben jött ki az első kereskedelmi dala The Wall címmel. Az HBO Eufória című sorozat második évadának hetedik részében is felbukkan.
Aranyló fürtjeim vannak, és a szemeim olyan magával ragadóak, Híres vagyok a szépségemről, ki vagyok én? Azt mondták, hogy egy kicsit túlságosan magabiztos vagyok, És ez lesz a vesztem, ki vagyok én? Mélyen beleestem, Elvesztettem a szívverésem. Legbelül beszorultam a menny és a pokol közé. Mélyre zuhantam, Elvesztettem a szívverésem.
Kövesd a véráramot. Hush hush – Ha tudod a nevem, akkor kérlek, ne ismételd el. Hush hush – Ha tudod a nevem, akkor tartsd titokban!
A vágyam és a szerelmem bajba sodort, Hanyatlok és újjáéledek, ki vagyok én? Féltékenységtől kirabolva és ellenségemtől becsapva, Könnyektől és vértől virágig, ki vagyok én?
Kicsit retro-s, Brooklyn Bounce-os hangzása van a dalnak, amire biztosan nagyot lehet majd bulizni. A dalszövegben szereplő önimádat és az önmagunkba vetett hit elvesztése érdekes feszegetése egy társadalmi problémának, ami egyre inkább nemcsak a Z generációt érinti. Ettől függetlenül nem tartozik ez a dal és a nárcisztikus emberek sem a kedvenceim közé. Az oddszoknál talán cipőkanállal be lehet szorítani a döntőbe, csak legyen egy jó ötlet a színpadra vitelben. Utolsóként fog Theo fellépni az első elődöntőben, talán emiatt meglesz a döntő.
About Author
