Eurovízió 2020

Litvánia és Norvégia folytatja a válogató műsorait (+eredmények)

Ugyan még csak január közepe van, és az Eurovíziós dalok igazi kavalkádja még várat magára, de azért ma estére is tudunk két műsort ajánlani. Litvániában a második selejtezőt, Norvégiában a második elődöntőt rendezik.

19:50 – Norvégia – Melodi Grand Prix (második elődöntő)
Élő közvetítés IDE kattintva!

Mint arról már korábban beszámoltunk, a műsorban négy dal versenyez, de közülük csak egy juthat a döntő adásába.
Első körben két párbajt rendeznek (két-két dallal), melynek győztesei újra megmérkőznek egymás ellen.
Az az egy énekes, aki a második körben is győzedelmeskedik, az már biztos részvevője a finálénak.

A versenyzők:

  • JÆGER – How About Mars
  • Kim Wigaard & Maria Mohn – Fool For Love
  • Rein Alexander – One Last Time
  • Tore Petterson – The Start of Something New

Minden válogató adásban színpadra lép egy automatikus döntős is.
A mai műsorban Didrik & Emil Solli-Tagen mutatja be az Out Of Air című dalukat, ami IDE kattintva már meghallgatható, de élőben, színpadon csak a ma este láthatjuk először.

Bemutatták a második elődöntő dalait Norvégiában

A forduló eredményei:

1. Rein Alexander with “One Last Time” – döntőbe került
2. Kim Wigaard & Maria Mohn with “Fool for Love” – kiesett
3-4. Tore Petterson with “The Start of Something New” – kiesett
3-4. Jæger with “How About Mars” – kiesett

20:00 – Litvánia – Eurovizijos – Pabandom iš naujo (második válogató)
Közvetítés IDE kattintva

Ma este elérkeztünk a második válogató adásához. Ismét tizenkét produkció lép színpadra, közülük a zsűri és a közönség szavazatai alapján a hat legtöbb pontot kapó juthat az elődöntők egyikébe.

A mai versenyzők:

  1. – Rūta Loop – We came from the sun
  2. – Soliaris – Breath
  3. – Kristina Jure – My sound of silence
  4. – Alen Chicco – Somewhere out there
  5. – Indraya – You and I
  6. – Germanas Skoris – Chemistry
  7. – Viktorija Miškūnaitė – The ocean
  8. – Antturi – I gotta do
  9. – Abrokenleg – Electric boy
  10. – Twosome – Playa
  11. – Monique – Make me human
  12. – Voldemars Petersons – Wings of freedom

Egy héttel ezelőtt Monika Marija begyűjtötte a zsűritől és a közönségtől is a maximum pontszámot, így ő lett az est abszolút győztese. Monika mellett a Baltos Varnos csapata, Meandi, Gabrielius Vagelis, Andy Vaic és Petunija jutottak egy körrel tovább.

A forduló eredményei:

  1. Moniqué – “Make Me Human” (12 pont) továbbjutott
  2. Kristina Jure – “My Sound of Silence” (10 pont) továbbjutott
  3. Rūta Loop – “We Came from the Sun” (8 pont) továbbjutott
  4. Viktorija Miškūnaitė – “The Ocean” (7 pont) továbbjutott
  5. Alen Chicco – “Somewhere Out There” (6 pont) továbbjutott
  6. Germanas Skoris – “Chemistry” (5 pont) továbbjutott
  7. Soliaris – “Breath” (4 pont)
  8. Twosome – “Playa” (3 pont)
  9. Antturi – “I Gotta Do” (2 pont)
  10. Abrokenleg – “Electric Boy” (1 pont)
  11. Indraya – “You and I” (0 pont)
  12. Voldemars Petersons – “Wings of Freedom” (0 pont)

(esc-kompakt.de, eurofire.me)

Comments
14 éve kutatjuk az Eurovízió titkát!

Lépj velünk kapcsolatba!

info[kukac]eschungary[pont]hu

A hobbi költségein kezd túlmutatni az ESC Hungary üzemeltetése, ezért kérünk téged, hogy az Eurovíziós szezon alatti zavartalan működés érdekében támogass minket!

Bővebben itt!

Az Eurovíziós Dalfesztivál hírei és a magyarországi rajongók fóruma. (c) ESC Hungary 2005-2020

To Top
%d bloggers like this: