ESC Hungary

Eurovízió 2024

Szuper szombat: 4 döntő és 3 selejtező ma estére, Ukrajna vasárnap délután hirdet eredményt

Elérkeztünk a 2024-es eurovíziós nemzeti döntő szezonjának legsűrűbb szombatjához: 7 élő adás közül válogathatunk ma este. A következő két szombat is sűrű lesz, február 10-én az 5 élő adás közül 3 lesz döntő, február 17-én pedig 6-ből 4 országban választanak dalt a 2024-es Eurovízióra. 1987-ben a svédek egy Coca Cola dallal indultak (át kellett nevezni a döntőre), 2012-ben San Marino a Facebook-ról szóló dalt küldött (ezt is át kellett nevezni), idén a nemzeti döntők trendi témája az AI, vagyis a mesterséges intelligencia (A ChatGPT nincs megnevezve, így valószínűleg nem lesz átnevezés sem ha valamelyik AI dal nyerne végül). De most kanyarodjunk vissza a ma estére!

Frissítés (2024.02.04 11:15): Kanyarodjunk a vasárnap délutánra!

Ukrajna – 2024.02.04. vasárnap
14:15 Vidbir 2024 – nemzeti döntő ismétlés
18:05 Vidbir 2024 – nemzeti döntő – eredményhirdetés
Élő közvetítés: https://www.youtube.com/watch?v=27EL15UNgWk
https://eurovision.ua/
https://www.facebook.com/suspilne.eurovision
https://www.facebook.com/eurovision.ukraina

A Suspilne cikkei szerint a szavazást lebonyolító Diia alkalmazás túlterheltség miatt összeomlott, ezért meghosszabbították a közönségnek a szavazás lehetőségét. 15000 felhasználó lépett be egyszerre, ez okozta a problémát. Ma délelőtt 10 órától helyre állt az alkalmazás, eddig több mint 574 ezren szavaztak. A hivatalos facebook oldal tájékoztatása alapján Skylerr, azaz Valeria Kudryavets visszalépett arra hivatkozva, hogy a nézői szavazás már nem átlátható, ezért nem kíván részt venni ebben a PR versenyben.

Friss 2024.02.04 12:23 A Suspilne szerint nincs alapja Skylerr visszalépésének a szavazás alatt. Ha végül őt hirdethetik ki győztesnek, abban az esetben visszaléphet a szerződéskötéstől, hogy részt vegyen a 2024-es Eurovízión.

Az eredeti cikk:

Ukrajna
17:00-20:45 Vidbir 2024 – nemzeti döntő
Élő közvetítés: https://www.youtube.com/watch?v=u3Xm9tlwKKE
angol kommentárral (Suspilne): https://www.youtube.com/watch?v=u7MBtrr3Dis
angol kommentárral (EBU): https://www.youtube.com/watch?v=hGXFzJWXpC8

Műsorvezetők: Timur Miroshnychenko (ESC 2017), Julia Sanina (ESC 2023), Vasyl Baidak
Zsűri: Andrii Danylko (Verka Serduchka), Susana Jamaladinova (Jamala), Sergii Tanchynets
Szavazás: 50% zsűri, 50% közönség
Oddszok (győzelmi esély): Alyona Alyona & Jerry Heil 1,1 (64%), Mélovin 5,3 (10%), Anka 10 (6%)
Korábbi versenyzők: Ingret (NF2018), Jerry Heil (NF 2020, 2023), Mélovin (NF 2017, ESC 2018).

Friss: vasárnap jelentik be a győztest a szavazási app hibája miatt. Február 4-én vasárnap 14:15-től a Suspilne Kultura csatorna újra leadja a mai adást. 18:00-kor lezárul a szavazás, 19.05-től pedig kihirdetik a győztest.

Rajtsorrend:
1 Yaktak – Lalala
2 Ingret – Keeper
3 Nazva – Slavic English
4 Anka – Palala
5 Drevo – Endless Chain
6 Alyona Alyona & Jerry Heil – Teresa & Maria
7 Mélovin – Dreamer
8 Skylerr – Time Is Running Out
9 Ziferblat – Place I Call Home
10 Yagody – Tsunamia
11 Nahaba – Glasss

Norvégia
19:50-21:50 Melodi Grand Prix 2024 – nemzeti döntő
Élő közvetítés: https://www.nrk.no/mgp/
https://tv.nrk.no/direkte/nrk1
https://www.youtube.com/watch?v=Q1NkdwnZMRk

Műsorvezetők: Marion Ravn, Fredrik Solvang
Szavazás: 60% közönség, 40% zsűri
Oddszok: Gåte 1,5 (53%), KEiiNO 2,35 (28%), Super Rob & Erika Norwich 11 (7%)
Korábbi versenyzők: Margaret Berger (ESC 2013), KEiiNO (ESC 2019)

Rajtsorrend:
1 KEiiNO – Damdiggida
2 Annprincess – Save Me
3 Gothminister – We Come Alive
4 Ingrid Jasmin – Eya
5 Miia – Green Lights
6 Margaret Berger – Oblivion
7 Dag Erik Oksvold & Anne Fagermo – Judge Tenderly of Me
8 Gåte – Ulveham
9 Super Rob & Erika Norwich – My AI

Svédország
20:00-21:30: Melodifestivalen – első forduló
Élő közvetítés: https://www.svtplay.se/video/eDmdYL4/melodifestivalen/deltavling-1

Műsorvezető: Carina Berg
Szavazás: 100% közönség (a top 2 dal jut döntőbe fordulónként, plusz az 5. forduló végén két dal meg lesz mentve az eddigi fordulók 3-4. helyezettjei közül a 12 résztvevős döntőbe).

Rajtsorrend:
1 Adam Woods – Supernatural (újraszavazásra kerül az 5. forduló után)
2 Samir & Viktor – Hela världen väntar
3 Melina Borglowe – Min melodi
4 Elisa Lindström – Forever Yours (újraszavazásra kerül az 5. forduló után)
5 Lisa Ajax – Awful Liar (döntős)
6 Smash Into Pieces – Heroes Are Calling (döntős)

Litvánia
20:00-21:45: Eurovizija.LT – negyedik forduló
Élő közvetítés: https://www.lrt.lt/mediateka/tiesiogiai/lrt-televizija
https://www.youtube.com/@LRTinklas

Műsorvezetők: Gabrielė Martirosian, Nombeko Augustė Khotseng, Nerijus Trilikauskas (green room)
Szavazás: 50% zsűri, 50% közönség (2 dal jut a döntőbe).

Rajtsorrend:
1 Agnė Buškevičiūtė – Puppeteer
2 Il Senso – Time (döntős)
3 Kasparas – Fool
4 Monika Marija – Unlove You Starting Tomorrow (döntős)
5 Vilija – Save Me
6 Danielė – Cold Shower
7 Martin – Jigsaw
8 Hansanova – Dragons and rainbows

Lettország
20:10-22:30: Supernova – elődöntő
Élő közvetítés: https://replay.lsm.lv/lv/tiesraide/ltv1/bethovens-3-gimenes-filma-originalvalodas-izvele
Szavazás: Zsűri és közönség (5 dal fog kiesni)

Rajtsorrend:
1 Agnese Rakovska – AI
2 Patrīcija Spale – Heaven’s Raining Down on Me
3 B/H – Amsterdam
4 Alekss Silvers – For the Show (döntős)
5 Jar of Kings – Wildfire
6 Saint Levića – Tick Tock (döntős)
7 Sasha Sil – Love is a Language
8 Papīra Lidmašīnas – Mind Breaker (döntős)
9 Avéi – Mine (döntős)
10 Ecto – Outsider (döntős)
11 Dons – Hollow (döntős)
12 Katrīna Gupalo – The Cat’s Song (döntős)
13 Funkinbiz – Na Chystu Vodu (döntős)
14 Vēstulēs – Kur? (döntős)
15 Edvards Strazdiņš – Rock n’ Roll Supernova (döntős)

Málta
21:00-23:25: MESC 2024 – nemzeti döntő
Élő közvetítés: https://www.youtube.com/watch?v=Tv2XKEbAPk4
https://tvmi.mt/live/2
Szavazás: 50% zsűri, 50% közönség
Oddszok: Matt Blxck 1.35 (49%), Erba’ 4 (17%), Ryan Hili 5 (13%)

Rajtsorrend:
1 Janvil – Man
2 Haley – Tell Me That It’s Over
3 Erba’ – Sirena
4 Nathan – Ghost
5 Lisa Gauci – Breathe
6 Sarah Bonnici – Loop
7 Greta Tude – Topic (Bla Bla)
8 Miriana Conte – Venom
9 Ryan Hili – Karma
10 Gail Attard – Wild Card
11 Denise – Mara
12 Matt Blxck – Banana

Spanyolország
22:00-23:55: Benidorm Fest 2024 – nemzeti döntő
Élő közvetítés: https://www.rtve.es/play/videos/directo/
https://www.rtve.es/play/videos/directo/benidorm-fest-rtve-play/benidorm-calling-gran-final/25139/

Műsorvezetők: Ruth Lorenzo (ESC 2014), Marc Calderó, Ana Prada (green room)
Szavazás: 50% zsűri, 25% demoszkópikus zsűri, 25% közönség (előzetesen 50-50% zsűri-közönség szavazásról szóltak a döntős hírek, de végül marad az elődöntős 50-25-25% szavazási felállás az eurovision.tv szerint).
Oddszok: St. Pedro 1,5 (49%), Nebulossa 4 (16%), Jorge González 8 (9%).

Rajtsorrend:
1 María Peláe – Remitente
2 St. Pedro – Dos Extraños (Cuarteto de Cuerda)
3 Angy Fernández – Sé quién soy
4 Jorge González – Caliente
5 Nebulossa – Zorra
6 Sofia Coll – Here to Stay
7 Miss Caffeina – Bla Bla Bla
8 Almácor – Brillos platinok

About Author

Comments
ESC Hungary

2005 óta kutatjuk az Eurovízió titkát!
Az Eurovíziós Dalfesztivál hírei és a magyarországi rajongók fóruma. (c) ESC Hungary 2005-2024

Lépj velünk kapcsolatba!

info[kukac]eschungary[pont]hu

A hobbi költségein kezd túlmutatni az ESC Hungary üzemeltetése, ezért kérünk téged, hogy az Eurovíziós szezon alatti zavartalan működés érdekében támogass minket!

Bővebben itt!

2005 óta kutatjuk az Eurovízió titkát! Az Eurovíziós Dalfesztivál hírei és a magyarországi rajongók fóruma. (c) ESC Hungary 2005-2024

To Top