ESC Hungary

Eurovízió 2019

Eurovízió 2019 – Minden dal egy helyen

Ismét elérkezett egy fontos dátum, ami az induló országoknak a dalok leadási határidejét jelentette. Március tizedike volt az a nap, amíg minden résztvevőnek el kellett juttatnia az EBU-hoz a kiválasztott dalokat.

A cikkben összegyűjtöttük a kiválasztott dalokat

 

Kiválasztott dalok

 

Május 14. kedd – Első elődöntő
Az elődöntő első fele

Ciprus – Tamta – Replay —– (bővebben)
Csehország – Lake Malawi  Friend of a Friend —– (bővebben)
Fehéroroszország – ZENA – Like It – (bővebben)
Finnország – Darude feat. Sebastian Rejman Look Away —– (bővebben)
Lengyelország – Tulia – Pali Się (Fire Of Love)—– (bővebben)
Magyarország– Pápai Joci – Az én apám—– (bővebben)
Montenegró – D-moll – Heaven—– (bővebben) *** 03.09. új verzió ***
Szerbia – Nevena Božović – Kruna —– (bővebben)
Szlovénia – Zala Kralj & Gašper Šantl – Sebi—– (bővebben)

Az elődöntő második fele

Ausztrália – Kate Miller-Heidke – Zero Gravity —– (bővebben)
Belgium – Eliot – Wake Up —– (bővebben)
Észtország – Victor Crone – Storm —– (bővebben)
Görögország – Katerine Duska – Better Love —– (bővebben)
Grúzia – Oto Nemsadze – Sul Tsin Iare —– (bővebben)
Izland – Hatari – Hatrið mun sigra —– (bővebben)
Portugália Conan Osíris – Telemóveis —– (bővebben)
San Marino – Serhat – Say Na Na Na —–(bővebben)

Május 16. csütörtök – Második elődöntő
Az elődöntő első fele

Ausztria – Paenda – Limits —– (bővebben)
Dánia – Leonora – Love is Forever—– (bővebben)
Írország – Sarah McTernan – 22 —— (bővebben)
Lettország – Carousel – That Night—– (bővebben)
Moldova – Anna Odobescu – Stay —– (bővebben)
Örményország – Srbuk – Walking Out —– (bővebben)
Románia – Ester Peony – On a Sunday—– (bővebben)
Svájc Luca Hänni – She Got Me —– (bővebben)
Svédország – John Lundvik – Too Late for Love —– (bővebben)

Az elődöntő második fele

Azerbajdzsán – Chingiz – Truth—– (bővebben)
Albánia – Jonida Maliqi – Ktheju tokës —– (bővebben) *** 03.10. új verzió ***
Észak-Macedónia – Tamara Todevska – Proud —– (bővebben)
Hollandia – Duncan Laurence – Arcade —– (bővebben)
Horvátország – Roko – The Dream —– (bővebben)
Litvánia – Jurijus – Run With The Lions —– (bővebben)
Málta – Michela – Chameleon —– (bővebben)
Norvégia – KEiiNO – Spirit in the Sky —- (bővebben)
Oroszország – Sergey Lazarev – Scream —– (bővebben)

Május 18. szombat – DÖNTŐ

Egyesült Királyság – Michael Rice – Bigger than Us —– (bővebben)
Franciaország – Bilal Hassani – Roi —– (bővebben)
IzraelKobi Merimi – Home —– (bővebben)
Olaszország – Mahmood – Soldi —– (bővebben)
Németország – S!sters – Sister —– (bővebben)
Spanyolország – Miki – La venda—– (bővebben)

 

Visszalépő ország

Ukrajna  – MARUV – Siren Song (Bang!)

Hozzászólások
Ugrás